Co děláme

Posted by on 14.8.2020


Volnočasový Klub Velryba zve děti od 8 do 14 let na následující aktivity:

Hejbni ploutví – jednou měsíčně se sejdeme v rámci Velryby ve Sportovní Hale za Juniorem, kde si užijeme sportovní odpoledne. Hrajeme florbal, fotbal, vybíjenou a další různé sporty. Pokud nemáte vybavení např. florbalku, nevadí – rádi zdarma zapůjčíme.

Toto sportovní odpoledne je zdarma. Pokud se navíc děti stanou členem dorostové únie, získají slevu na všechny sportovní akce pořádané Dorostovou unii. Společně si chceme zasportovat a čas od času změřit síly s dalšími podobnými kluby z Horní Krupé, Havlíčkova Brodu a Okrouhlice. Kdy toto odpoledne probíhá, zjistíte vždy v posledním čísle v měsíci našeho chotěbořského zpravodaje (Echo), nebo na facebookové skupině Velryba, kde na každou aktuální Velrybu visí pozvánka.

LegoKlub – jednou měsíčně se sejdeme v rámci Velryby v DDM Junior, kde máme možnost, s více než 12 kg lega a několika stavebnic, si stavět na různá témata různé příběhy. Každý má možnost ke své stavbě přidat příběh a založit si svůj výtvor do velrybácké galerie, ze které vznikne vánoční vernisáž, na kterou budou srdečně zvaní rodiče a další hosté. Určitě zbyde čas i na nějakou  kolektivní hru nebo soutěž.

Art & Fun (přeloženo: Umění & Zábava) – jednou měsíčně se sejdeme v rámci Velryby v DDM Junior i na Art & Fun Velrybu, kdy jak už název napovídá, vyrábíme a smějeme se. Z každé takovéto Velryby si děti odnesou svůj výrobek, na kterém v průběhu klubu pracovaly. Společně jsme takhle tvořili třeba vesmírnou plastelínu, lampióny a nebo třeba sněžítko. A zároveň ve druhé části klubu máme pro děti připravených několik jednoduchých her na pobavení.

Jednou za čas společně vyrazíme třeba i na víkendový pobyt, který je vždy na nějaké téma a následně jsou pro děti připraveny hry s touto tématikou. A jednou za rok vyrážíme na týdenní tábor, o kterém se můžete dozvědět více informací na záložce s názvem „Kids English Camp“.

Součástí téměř všech programů je i „Biblická expedice“ – velký biblický příběh, kde se děti seznámí s nejznámějšími příběhy a postavami z Bible, které i dnes nám mají co říct. Krom toho máme pro děti připravené i malé občerstvení a pití.

Na naši facebookovou skupinu s názvem „Velryba“ dáváme ty nejaktuálnější informace, případné změny, ale také každý týden přidáváme pozvánky na jednotlivé nedělní i jiné akce, odkaz zde: https://www.facebook.com/groups/klubvelryba/ 

Přijďte si s námi zahrát nějaké hry, zasportovat a nebo se na nás jen podívat.  Rádi Vás všechny poznáme a uvítáme mezi námi!